Про підсумки своєї діяльності розповідає народний депутат, Член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, член чотирьох груп з міжпарламентських зв’язків з Республікою Білорусь, з Китайською Народною Республікою, з Федеративною Республікою Німеччина, з Державою Ізраїль. Член депутатської групи «Партія «Відродження» Михайло Ланьо.
Був обраний у мажоритарному окрузі № 70 (Великоберезнянський, Воловецький, Міжгірський, Перечинський, Свалявський райони, частина Мукачівського району Закарпатської області).
Основні напрями, за якими я сьогодні працюю – це законотворча діяльність, робота в окрузі та благодійність.
Упродовж року на адресу приймальні народного депутата надійшло більше 1380 усних та письмових звернень. У багатьох випадках з огляду на тяжкий економічний стан люди зверталися за матеріальною допомогою. В окремих ситуаціях зверталися за юридичною консультацією, з проханням сприяти у вирішенні проблемних питань соціального та комунального характеру тощо. У 2016 році завдяки моїй активній позиції та спільним діям депутатської групи у парламенті «Партія «Відродження» в розвиток області вдалося додатково залучити понад 24 мільйони гривень на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку регіону.
Пріоритетом для Закарпатської області є якісні сучасні автомобільні шляхи. Саме тому перше й основне завдання, яке ставлю я, як народний депутат, і наша політична сила – це будівництво доріг. Коли будуть якісні автошляхи – до регіону прийде інвестор, турист, ми виглядатимемо перед Європою як сучасна цивілізована держава.

Михайло Ланьо інспектує ремонт доріг в Ужгороді
Відповідно, в рамках субвенції, виділення якої я відстоював для Закарпаття, значну частину коштів було спрямовано на дороги. Так, обласний центр місто Ужгород отримав 16,5 мільйона гривень, із яких третина спрямована саме на приведення до ладу основних міських магістралей, в тому числі тих, що ведуть до кордону. Упродовж 2016-го було здійснено капітальний ремонт вул. Закарпатської (на це виділено 2,7 млн. грн) та капітальний ремонт вул. Собранецької, яка веде до українсько-словацького кордону (3 млн. грн).
Що важливо, впродовж року вдалося забезпечити ремонти доріг не тальки в обласному центрі, а й по районах. Так, впродовж 2016-го було здійснено ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення «Стройне-Тибава» на загальну суму майже 5 млн. грн., у процесі роботи окремі автошляхи на Міжгірщині – у напрямку до туристичних об’єктів, розроблено проектно-кошторисну документацію на низку автошляхів на території Мукачівського та Свалявського районів.

Михайло Ланьо: “Ми бачимо свою роботу в напрямку розвитку Закарпаття як потужного туристично-рекреаційного краю в центрі Європи з сучасними дорогами, розвинутою інфраструктурою та забезпеченими людьми”.

 Сприятиме розвитку транспортної інфраструктури Закарпаття і величезна робота, пророблена потужною командою законотворців щодо включення Закарпаття до так званого дорожнього експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення за рахунок спрямування до спеціальних фондів обласних бюджетів 50 % суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів. Цю ідею згенерували навесні 2016-го під час перебування на Закарпаття бюджетного комітету ВРУ члени фракції «Партія «Відродження», вдалося втілити її в життя спільними зусиллями нашої фракції, а також окремих інших народних депутатів від Закарпаття та за активної позиції голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля. В підсумку, з 1 січня 2017 року Закарпаття отримуватиме на ремонт доріг 50 % від перевиконання планових надходжень митних показників. Тільки за минулий рік ця сума становила понад 155 млн грн, тож є сподівання, що автомагістралі краю завдяки втіленню закону справді стануть сучасними, європейськими.
Будуть дороги – будуть інвестиції, туризм, будуть краще жити закарпатці.
Крім того, значну увагу впродовж 2016 року було приділено проектам із будівництва та реконструкції об’єктів соціального значення, без яких неможливий подальший розвиток міст і сіл. Йдеться про такі втілені проекти: капітальний ремонт фасадів та заміна вікон Класичної гімназії в Ужгороді, реконструкція водогону та каналізаційного колектора в Ужгороді. У селі Вучкове на Міжгірщині вдалося побудувати вуличне освітлення, у селах Сойми та Тюшка цього ж району стартувала І черга капітальних ремонтів місцевих ЗОШ І-ІІ ст, у селі Пилипець – ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Не лишалися осторонь моєї уваги і питання екологічного характеру. Зокрема, навесні за підтримки всієї команди партії «Відродження» ми провели масштабне прибирання Закарпаття: вдалося очистити гектари територій міст і сіл, а також кілометри берегів річок від сміття, обрізані й побілені тисячі дерев, приведено до ладу прибудинкові території, парки й сквери.

Михайло Ланьо приїхав до Сваляви, щоб оглянути залізобетонний міст, зруйнований паводковими водами
Працював я й над питанням, що хвилює не тільки Закарпаття, а всю Україну – прибирання та утилізація твердих побутових відходів. Надзвичайно гострим є це питання нині на Свалявщині, де сміття вже заважає життєдіяльності розташованих поряд із полігоном ТПВ житлових кварталів. Наразі в районі створено спеціальну комісію, яка працює над будівництвом нового полігону та рекультивацією старого.
Украй важливим питанням для Закарпатської області, над яким я постійно активно працюю, це створення нових робочих місць. Оскільки регіон не є промисловим, то й із працевлаштуванням у ньому вкрай складно. Відповідно, дорослі вимушені їхати на заробітки, діти – рости без батьків. Саме тому залучення до області інвестицій – питання добробут й стабільності для закарпатців. Свого часу завдяки дії Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття» у область прийшли такі потужні компанії як Джейбіл, Ядзакі, Єврокар, були створені сотні робочих місць. Проте в 2005 році було скасовано окремі пільги в рамках закону, й інвестор пішов із області. За окремими підрахунками, починаючи з 2005 року, в області не зареєстровано жодного інвестиційного проекту в рамках цього Закону. Україна, і Закарпаття зокрема, втратили можливість отримати вже на той час задекларовані інвестиції в розмірі 1,2 млрд. дол. США. Лише у 2005 році втрачена можливість додаткового створення 6 000 робочих місць!
З огляду на це в Закарпатській обласній раді наприкінці вересня 2016 року була створена спеціальна робоча група, яка займатиметься підготовкою до внесення змін до Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття». З народних депутатів від Закарпаття до робочої групи увійшли тільки двоє, в тому числі і я. Тож наразі ми спільно з представниками обласної ради, економістами та науковцями працюємо над проектом змін до вищевказаного закону. І чим більше я над цим питанням думаю, вивчаю його, тим більше переконуюся, що треба підготувати ці зміни обов’язково, дати можливість бізнесу прийти до нас! Щоб люди не їхали за кордон, а мали тут роботу, їхні родини – достаток…
Протягом 2016-го року за мого сприяння вдалося завершити проект із будівництва у Виноградові сучасного хоспісу. Ще в 2012 Єврокомісія виділила грантові кошти (майже 1 млн євро) для створення першого в регіоні хоспісу, який мали ввести в експлуатацію до кінця 2015 року. Проте будівлю так і не завершили в строк, у процесі будівництва попередня влада Виноградова допустили значні фінансові махінації, які в підсумку стали питанням розгляду правоохоронців. Така ситуація загрожувала Україні міжнародним скандалом, та отримані від ЄС кошти потрібно було повернути. Проте спільно з обладміністрацією та депкорпусом облради нам вдалося переконати представників Єврокомісії, що проект буде завершений. У підсумку, з обласного бюджету виділили 10 млн 200 тис грн і хоспіс, аналогів якому немає в Україні, відкрили.

Михайло Ланьо відкриває новий хоспіс у Виноградові
Упродовж усього року незмінною була і моя допомога інфекційному відділенню Закарпатської обласної дитячої лікарні у м. Мукачеві: саме тут знаходяться діти, які найчастіше перебувають у невизначеному статусі – вони потрапляють до лікарні з малозабезпечених та соціально неблагополучних родин і нерідко ними опікуються соціальні служби та лікарі.
Також підтримував розвиток спорту та фізичної культури в регіоні. Зокрема, сприяв будівництву спортивних майданчиків зі штучним покриттям як на територіях міст і сіл, так і в навчальних закладах, надавав допомогу при проведенні змагань з різних видів спорту, підтримував дитячі та юнацькі футбольні команди.
Щодо законотворчої діяльності, то цьогоріч було спрямовано основну увагу на те, щоб в умовах війни та економічної кризи захистити населення. Відповідно, працював над внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (щодо встановлення обов’язкового мінімуму виплат на дітей одиноким матерям (батькам), долучився до розробки законопроекту про проведення аудиту обґрунтованості цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та інші.
Підсумовуючи річний звіт, хочу сказати, що вся ця робота не могла бути здійснена без підтримки колег, однодумців – без потужної командної роботи часом нереально втілити в життя навіть маленькі плани. Проте команда є, однодумців чимало, тож спільно ми бачимо свою роботу в напрямку розвитку Закарпаття як потужного туристично-рекреаційного краю в центрі Європи з сучасними дорогами, розвинутою інфраструктурою та забезпеченими людьми. Упевнений, спільними зусиллями ми втілимо це бажання у життя”, – народний депутат України Михайло Ланьо.