Михайло Михайлович саме приїхав до федерації реєструвати команду на зимову першість, тож гріх було не скористатися нагодою поспілкуватися. Інформацію щодо підготовки до ЗП ми вже подавали, а зараз, так би мовити, «друга частина» розмови. Минулого сезону М.Руснак очолював обидві команди Дубового – дорослу та юнацьку. Звідси – і визначений напрям теми розмови.

– Як оцінюєте розвиток футболу в Дубовому, якщо відштовхуватися від участі в минулому чемпіонаті?

– У чомусь є прогрес, у чомусь загальмували. Звичайно, юнацька команда стала чемпіоном області – то добре. Доросла була з-поміж середняків у Східній зоні першої ліги, а тому могли й покращити результати.

– Нині «Карпати» складаються з місцевих гравців?

– Маємо кількох немісцевих, але вони й минулого сезону грали за нас. Щодо дорослих, то юнаки ще лишають в дублюючому складі – вік дозволяє. Мине ж рік – і потім в основній команді матимемо своїх виконавців із числа молоді. Очікуємо поповнення від 5 до 7 хлопців. Тепер же сподіваємося на попередній склад та хочемо кількома гравцями підсилитися.

– Як оцінюєте матеріальну базу клубу?

– Заплановано зробити косметичний ремонт роздягалень. Є гаряча вода, хочемо встановити вишку для телеоператорів і думаємо, як вирішити питання автоматичного поливу поля. Причому в найближчому майбутньому. Маємо хороший професійний трактор для роботи на газоні. Серед пріоритетів –  побудувати ще один штучний майданчик біля стадіону, такий як біля школи. І з освітленням. Отож базу маємо, але однозначно будемо її покращувати.

– Що можете сказати про рівень чемпіонату області серед юнаків у першій лізі на прикладі Східної зони?

– У юнацькому чемпіонаті цікаво було змагатися, є декілька колективів  на одному рівні, здатних успішно вирішувати найвищі турнірні завдання. Як складеться в новому чемпіонаті побачимо. Тим більше, що, очевидно, з’явиться декілька нових колективів.

– Юнацьким складом, зрозуміло, намагатиметеся відстояти чемпіонський титул. А завдання для дорослих?

– Подивимося реальний стан команди за підсумками зимової першості, тоді й будуть конкретні завдання. Але оскільки «Карпати» – середняки, то завдання-мінімум – покращити результат минулого сезону.

– Ви підтримуєте формулу: «Один гравець – одна команда»?

– Рано чи пізно вона мала запрацювати. Так живе весь цивілізований світ, навіть в аматорському спорті. Буде можливість проявити себе тим гравцям, які не мали можливості грати у вищій лізі. Може рівень трохи знизиться, але потім підвищиться. Правда, ця «формульна» проблема більше актуальна для Західної зони, а ми ж – зона трудової міграції.

– Саме вихопили з вуст запитання. Маєте мороку із заробітчанами?

– Ще на початку року говорили з гравцями, щоб знати, яке комплектувати команду, екіпірувати її. Звичайно, люди від’їжджають, проблема існує, але більш-менш ситуацією володіємо й без гравців не лишимося. Сподіваюся, «Карпати» прогресуватимуть.

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ

Поділитись