Науковці спробували пояснити 10 найпоширеніших сюжетів.

Таке трапляється з кожним. Ви провели чудовий день, а вам ні з того ні з сього наснився кошмар. Ви обожнюєте свою другу половинку, а вам зрадницьки сниться секс з іншим/іншою. Або ви, начебто навіть не вірячи в “всю цю нісенітницю”, таємно радієте або моторошно тривожитеся, побачивши сон, який “традиційно” передвіщає щастя чи біду.

Насправді, як кажуть вчені, сни рідко означають саме те, що приснилося, і ще рідше бувають пророчими. Знаменитий швейцарський психіатр Карл Юнг за роки роботи проаналізував понад 20.000 сновидінь і прийшов до висновку, що вони – ключ до нашої підсвідомості. Його сучасні послідовники вдосконалюють цю теорію, допомагаючи зрозуміти, про що ж кричить нам підсвідомість за допомогою “нічного кіно”.

При правильному підході зі снів можна отримати тонни інформації і навіть коригувати своє життя. Головне – сприймати їх не буквально, а символічно. Вони сповнені метафор, які відповідають різним аспектам вашої особистості і підказують, на що потрібно звернути увагу прямо зараз.

А ще пам’ятайте, що зміст снів може залежати від багатьох факторів, навіть від пози, в якій ви спите. Наприклад, одне невелике дослідження 2004 року показало, що у людей, які сплять на лівому боці, кошмари бувають значно частіше, ніж у тих, хто звик спять на правому.

Ну а тепер можна переходити до конкретних прикладів. Один із сучасних фахівців школи Юнга, доктор психології Кардер Стаут, на прохання HuffPost Lifestyle витлумачив 10 найпоширеніших сновидінь.

1. Якщо вам регулярно сниться один і той же кошмар

Протягом життя нам доводиться переживати масу негативу, і найбільш сильні потрясіння ми як би “вбираємо”, отримуючи з часом психологічні травми. Людський мозок так влаштований, що зберігає негативний досвід замість того, щоб від нього позбутися. Повторювані кошмари – це сигнал про те, що пора звернути увагу на проблему, інакше вона розростеться і стане тільки гірше.

2. Якщо вам сниться ваша колишня / ваш колишній

Конкретна добре знайома вам людина уві сні найчастіше представляє не самого себе, а щось усередині нас самих, що пов’язане з цією людиною. Щоб зрозуміти, що це може бути, запитаєте себе, що він для вас, якими якостями володіє, про що найбільше нагадує? Скажімо, ваш колишній партнер був “занадто заморочливим” – значить, побачивши його у ві сні, що ви повинні придивитися до цієї межі в самому собі – може бути, пора щось змінити?

3. Якщо вам сниться, що ви вагітні

Таке може наснитися не тільки жінкам, хоча їм – куди частіше. Багато сонників стверджують, ніби це до прибутку. Проте психіатри тлумачать сон інакше: він означає, що усередині вас є якась нова енергія, нові, можливо, ще навіть не усвідомлені ідеї. Ймовірно, ви переживаєте свого роду переродження, рухаєтеся в зовсім новому напрямку, змінюєтеся, вступаєте в нову фазу свого життя.

4. Якщо вам сниться, що у вас випали зуби

Це один з найпоширеніших снів людства, незалежно від культури, походження і навколишніх умов. Багато традиційно вважають його одним з найбільш зловісних, який передвіщає смерть близьких. Але чи варто побоюватися?

Давайте розберемося, що означає випадання зубів у звичайному, реальному житті. Зуби ростуть в ранньому дитинстві, випадають при переході в підлітковий вік, потім знову зростають. Тобто, випадаючи зуби пов’язані з перехідним періодом в нашому житті, коли зміни викликають занепокоєння, тривогу і страх. За великим рахунком, сон про зуби, що випали – символ того, що ви ростете, змінюєтеся, розвиваєтеся.

5. Якщо вам сниться смерть

Пам’ятайте пункт 3? Смерть уві сні потрібно розглядати так само, як зародження нового життя. В даному випадку, сон символізує, що якийсь аспект нашого “я”, щось, що було у нас, більше нам не служить, вмирає, і ми починаємо рухатися в новому напрямку. У реальності цього може бути що завгодно – звільнення, переїзд або хворобливий процес розставання, що викликає почуття скорботи. Взагалі, сни про смерть – це сни про те, що ми від себе щось відпускаємо.

6. Якщо вам сниться любовний зв’язок на стороні

Суть цього сну – нечесність, обман, але не по відношенню до вашого партнера, як можна зрозуміти буквально, а по відношенню до самого себе. Так проявляє себе те, що ви пригнічуєте в собі, на що не звертаєте уваги. Зрада уві сні вказує, що ви невірні по відношенню до своїх власних принципів і потреб.

7. Якщо вам сняться тварини

Як і з випаданням зубів, сни про тварин, типові для всіх народів на планеті. Але в різних культурах тварини символізують різні речі.

Візьмемо, наприклад, змій. Щоб зрозуміти, що говорить вам ваша підсвідомість за допомогою цієї істоти, почніть з особистого досвіду: у вас живе змія? ви бачили змію в зоомагазині? Потім переходьте до підсвідомого: ви боїтеся змій? вони вам цікаві? що вони для вас означають? Нарешті, зверніться до того, що відомо про змій там, де ви живете: міфи, легенди, повір’я тощо Всі ці речі потрібно враховувати, щоб зрозуміти свій сон.

Наприклад, у різних культурах змія символізує обман, мудрість, оновлення (змії скидають шкіру), владу, інші магічні і містичні речі. Аналізуйте кожен елемент один за одним і в результаті отримаєте свою особисту розгадку.

8. Якщо вам сниться школа або робота

Найчастіше ці сни бувають тривожними: іспит або нарада, а ви не готові, всі вже в зборі, а ви запізнилися, однокласники або колеги скептичні по відношенню до вас і т. п. Все це означає тільки одне – вашу уразливість. Вас лякає думка про те, що вас “розкусять”, побачать, хто ви насправді, дізнаються про вас щось, що ви хотіли приховати (необов’язково моторошні й ганебні речі, а ваші слабкі сторони начебто брак знань, невпевненості та ін.).

Навіть якщо ми абсолютно чесні у своїй професійній діяльності і викладаємося на всі сто, ми продовжуємо носити маску і нікому не розкриваємо всю свою таємницю, навіть друзям. Думка про те, що ми можемо позбутися цього захисту, створює почуття уразливості, як якщо б ми раптом опинилися в класі в одних трусах (а то і зовсім голими).

9. Якщо вам сняться неймовірні пригоди

Мабуть, це самі класні сни! Наприклад, коли ви літаєте. Найчастіше так проявляє себе нестримна енергія родом з дитинства. Тоді пригодницький дух, не обмежений зрілим роздумом, змушував нас діяти імпульсивно, і ми фактично жили в уявному світі.

Що ж означають ці сни? Те, що частинка дитинства, яка збереглася всередині вас незаслужено забута і вимагає виходу. Може, варто іноді діяти імпульсивно і менше роздумувати над кожним кроком? Може, занадто “дорослий” підхід до всього вас гальмує? Може, ви надто запрацювалися, загрузли в турботах і закинули інфантильну частину себе?

10. Якщо вам сниться їжа

Знову ж таки, не сприймайте це буквально. Якщо вам сниться справжній гурманський бенкет, то подумайте, що ви намагаєтеся замінити їжею?

Припустимо, ви трудоголік. В цьому випадку сон говорить вам: ви поглинаєте занадто багато трудової енергії, так що ось-ось лопнете, і у вашому житті вже не залишилося місця для інших речей. Або, якщо сон про недоїдання, відчуття голоду, то запитайте себе, чого вам пристрасно хочеться? Яка частина всередині вас “голодує” і потребує “підгодівлі”?

Ось так психіатри школи Юнга тлумачать найбільш “популярні” сни. А ще вони радять: наступного разу, коли вам присниться яскравий сон, коротко запишіть його відразу, як прокинетеся, і спробуйте розшифрувати. Якщо навчитеся читати ці послання від вашого власного глибинного “я” і правильно їх використовувати, то зможете стати і здоровіше і щасливіше!

За матеріалами: paranormal-news