У побуті гостра кишкова інфекція, яка викликається ротавірусом, іменується кишковий грип.

Дана назва недуга отримав через схожих з грипом симптомів: несподівано виникає висока температура тіла, біль у горлі, кашель і нежить. Особливість захворювання полягає в тому, що перераховані вище симптоми поєднуються зі збоями в роботі шлунково-кишкового тракту, які виражаються рідким і частим, буває навіть, що пінистим, стільцем без домішок слизу і крові, нудотою, блювотою неодноразової.

Отже, ротавірусна інфекція і грип – це абсолютно різні захворювання, тож і підхід до їх лікування має бути різним. Кишковому грипу частіше схильні малюки до чотирьох років, діти старшого віку і дорослі так само хворіють цією хворобою, проте її течія в даному випадку набагато легше. Давайте розглянемо, як і чим лікувати кишковий грип у дітей та дорослих.

Кишковий грип у дітей: способи лікування

У дітей ротавірусна інфекція проходить набагато важче через швидкого розвитку зневоднення у зв’язку з рідким стільцем і блювотою, що вкрай небезпечно, а іноді може навіть знадобитися госпіталізація в стаціонар. Внаслідок цього, при виникненні характерних ознак необхідний виклик дитячого лікаря, і як можна раніше.

Певних препаратів від кишкового грипу не існує. Лікування, головним чином, повинно бути направлено на зменшення втрати рідини дитячим організмом.

По-перше, рекомендовано тепле рясне пиття, наприклад, узвар або компот із сухофруктів, в яких великий вміст калію, приймати невеликими, але частими порціями. У разі якщо блювота продовжується, дитину слід поїти по 1 ч.л. кожні десять хвилин.

Також рекомендований порошок «Регідрон» для заповнення нестачі мінералів (натрію, калію) і глюкози, які втрачаються з рідиною. Для того щоб шкідливі речовини вивелися з організму якомога швидше, застосовуються сорбенти («Ентеросгель», «Смекта »).

Якщо температура тіла перевищила позначку в 38.5 С , дитині необхідно дати жарознижуючі ліки, щоб уникнути можливої ??появи судом. Як правило, застосовуються такі протизапальні нестероїдні препарати – «Панадол» (парацетамол) або «Нурофен» (ібупрофен).

Важливо знати і пам’ятати, що дитині до 15 років аспірин протипоказаний (може розвинутися синдром Рея – руйнування печінки, приводить навіть до смертельного результату)! Для додаткового лікування рекомендується прийом пробіотиків («Біфідумбактерин»), що містять корисні бактерії, які допомагають боротися з кишковим грипом.

Необхідно знати, що ротавирусную інфекцію лікувати антибіотиками так само, як звичайний грип, не можна, так як ці препарати віруси не вбивають.

Дуже важливо дотримання режиму хворої дитини . При сонливості і нездужанні необхідний постільний режим. Якщо малюк на грудному вигодовуванні, то переривати годування ні в якому разі не можна, тому що з материнським молоком він зможе отримати антитіла, здатні допомогти вилікувати кишковий грип, а також відшкодує втрату рідини. Отже, немовля необхідно годувати грудним молоком якомога частіше. Діток постарше рекомендується годувати невеликими порціями і часто. Дитині можна запропонувати кашу, легкий овочевий супчик, сухарики. Фрукти і овочі бажано давати у відварному і натертому вигляді.

Як лікувати дорослих, хворих кишковим грипом?

У дорослих людей кишковий грип протікає в набагато легшій формі, ніж у дітей. Іноді бувають навіть безсимптомні, приховані форми цієї недуги. Існує думка, що кожен дорослий хоча б один раз у житті стикався із збудником кишкового грипу та придбав якийсь імунітет.

Симптоми аналогічні ротавірусної інфекції у дітей, але зневоднення організму настає не настільки швидко і є не таким небезпечним. Разом з сольовими розчинами рекомендується вживання мінеральної води без газу, ромашкового чаю. Можна приготувати напій, що складається з 2 ст.л. цукру, соку 1/2 лимона і 1 ст.л. солі на 1 л води.

Рекомендований прийом ентеросорбентів (активоване вугілля (1 таблетка/10 кг маси тіла), «Смекта»), травних ферментів («Мезим»), при необхідності – жарознижуючих засобів. Додатково можна приймати пробіотики, наприклад, «Біфіформ».

Хворого дорослої людини бажано ізолювати щоб уникнути зараження інших людей.

У разі своєчасного та успішного лікування ротавірусної інфекції у дорослих та дітей, вона проходить приблизно за тиждень. Тому при виникненні симптомів слід негайно звернутися до лікаря, тим більше, якщо захворів малюк.